BL-selejtező - Negyed évszázad után juthat újra főtáblára a Ferencváros
Huszonöt évvel a Ferencváros Bajnokok Ligája-menetelését követően a zöld-fehér csapat újra bejuthat a legrangosabb európai klubfutball-sorozat főtáblájára. A selejtező rájátszásában a norvég Molde lesz a zöld-fehérek ellenfele, a továbbjutás itt már két mérkőzésen dől el.
A Ferencvárosnak 25 éve "csak" az Anderlechtet kellett búcsúztatni a csoportkörbe kerülésért, míg idén ehhez négy párharcot kell nyernie, amiből három akadályt már sikeresen vett. A koronavírus-járvány miatt a kvalifikáció első három körében egyetlen mérkőzés döntött, a svéd bajnok Djurgardent a Groupama Arénában 2-0-ra, az 51-szeres skót bajnok Celticet bravúros teljesítménnyel idegenben verte 2-1-re Szerhij Rebrov alakulata, míg legutóbb, múlt szerdán a vendég Dinamo Zagrebnek vágott vissza egy 2-1-es győzelemmel a tavaly ugyanebben a körben elszenvedett vereségért. Az FTC emlékezetes BL-szereplése óta a magyar csapatok közül csak a Debrecennek sikerült elérnie a csoportkört a 2009/10-es idényben.
Lovrencsics Gergőt, a Ferencváros csapatkapitányát a horvátok elleni összecsapás 25. percében le kellett cserélni, de az elutazás előtt kedden az M4 Sportnak elmondta, hogy nem a korábbi sérülése újult ki, hanem az oldalsó farizma lett merevebb a második percben szerzett gólja közben, amikor nagy lendülettel vetődött be ellenfele elé. Hozzátette, két-három nap pihenőt követően az MRI-vizsgálat kimutatta, hogy nincs komoly problémája, így ott lehet majd a pályán, ha Rebrov számít rá. Lovrencsics hangsúlyozta, mindenképpen nyerni szeretnének Norvégiában annak érdekében, hogy előnnyel várják a visszavágót. "Kemény mérkőzésre számítok, de taktikai és fizikai szempontból is készen állunk" - jegyezte meg.
A norvég bajnokcsapatnak az első körben a finn KuPS búcsúztatása nem jelentett gondot (5-0), majd következett a szlovén Celje otthonában aratott 2-1-es győzelem, illetve az azeri Qarabag vendégeként tizenegyespárbajban kiharcolt továbbjutás. A norvég bajnokság már jó ideje tart, 18 fordulót követően a Molde 11 győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel, 34 ponttal a második helyen áll, hátránya pedig 16 pont a listavezető FK Bodo/Glimttel szemben. Az együttes legveszélyesebb játékosa a nigériai Leke James, aki a bajnokságban 13 mérkőzésen 7 gólt szerzett.
A Molde - amely története során egyszer, az 1999/2000-es szezonban szerepelt a BL főtábláján - legutóbbi tíz hazai európai kupamérkőzésén nem talált legyőzőre, otthon 2015 novemberében a Fenerbahcétól kapott ki legutóbb.
Több ferencvárosi játékosnak is van kötődése Norvégiához, a csatár Franck Boli például 2012 és 2014, valamint 2017 és 2019 között játszott a Stabaekban - közte egy szezont az Aalesundnál töltött -, kilenc alkalommal lépett pályára a Molde ellen és ezeken a találkozókon négy gólt szerzett. A bombaformában futballozó Tokmac Nguen - aki a Djurgarden, valamint a Celtic ellen is betalált, az OTP Bank Liga góllövőlistáját pedig holtversenyben négy találattal vezeti - 2011 és 2019 között futballozott Norvégiában, aktuális csapataival hatszor játszott a Molde ellen és négy gólt szerzett, igaz, egyszer sem volt a győztes oldalon.
A kiváló támadó az M4 sportnak azt mondta, különleges érzés lesz újra Norvégiában futballoznia, hiszen jól ismeri az ellenfelet, a mai napig követi a bajnokságot és sok barátja él ott. Hozzátette, az, hogy nem nyert még a Molde ellen, természetes, hiszen véleménye szerint az egyik legjobb norvég csapatról van szó, de ez egy extra motivációt jelent a számára.
A párharcnak óriási anyagi tétje is van, hiszen a BL csoportkörébe jutás jelentősen több pénzt ér, mint a vesztesnek az Európa-liga főtábláján való szereplés: mindkét csapat eddig 6,4 millió eurót (körülbelül 2,3 milliárd forint) keresett a selejtezőben, amelyik gárda innen továbbmegy, az további 15,25 millió euróval (5,5 milliárd forint) gazdagodik, míg az EL-csoportkör "csak" 2,92 millió eurót (1 milliárd forint) ér.
A párharc első felvonása szerdán 21 órakor - műfüves pályán - a spanyol Carlos del Cerro Grande sípjelére kezdődik, a visszavágót jövő kedden játsszák, az M4 Sport mindkét találkozót élőben közvetíti.
hírek innen, onnan
Azonnal vidd vissza ezt a fűszert: veszélyes anyagot találtak benne
Visszahívta az Auchan a tárkonyt.
Új támogatás: Háztartásonként itt akár majdnem 800 ezer forintos támogatás is jár
Akár 800 ezer forint háztartásonként.
Volt rendőr és határőr lett a Szőlő utcai javítóintézet új igazgatója, aki állítása szerint teljesen tiszta lappal érkezik
Elődei bilincsben távoztak vagy botrányok közepette mondtak le. Most egy volt rendőr, Nick János kapta meg a feladatot, aki azt állítja, az...
Nekimentek az ukránok az orosz "árnyékflottának"
Elsőre jelentős károkat okozott Ukrajna az orosz "árnyékflotta" egyik hajójában.
Egy gól a Diósgyőr-Fradin: Egy védő segítette ki a mindent elrontó csatárokat - videó
Diósgyőri győzelemmel zárta a 2025-ös évet a Ferencváros az NB I-ben, de még nem dőlt el, hogy ez elég lesz-e az ősz bajnoki címhez.
A Juhász Péter Pál ügyeiről beszámoló javítóintézetis fiatal hivatali visszaélés miatt feljelentette a debreceni javítóintézet vezetőit
Erről Juhász Péter beszélt az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
Gázai övezet: rohamosan javul a helyzet
Nincs már éhínség a Gázai övezetben, mert az ott élőknek a humanitárius és a kereskedelmi élelmiszer-szállítmányokhoz való...
Megfejtették a tudósok: Nem a koffein miatt szaladsz reggel a dolgodra, hanem ezért
Sokan ismerik a helyzetet: megvan az első reggeli kávé, aztán pár percen belül jön a késztetés, irány a toalett.
Hihetetlenül édes fotó került elő Harry herceg családjáról: ilyen nagy már a kis Archie és Lilibet
Közeleg a karácsony, és ahogy az már megszokott, a brit királyi család is osztozik a készülődés örömében. Az ünnep előtt a brit...
Egyetlen jobb játékos van Szoboszlainál a világon, ő is hazánk fia, döbbenetes tréfát űztek a szurkolók a Liverpool legjével
A szurkolók bizony alaposan beletrafáltak, több ezer lájkot kapott a poszt.
Itt az újabb balatoni jégpálya
Szombaton Zamárdival teljes lesz a balatoni jégpályák listája.
Maya Hawke áttetsző Prada szettjétől az áll is leesik – fotók
Maya Hawke a divatban nem ismer tréfát.
Sport
Kitálalt a nehézségeiről a hatszoros olimpiai bajnok úszó, elárverezte több aranyérmét is
Ryan Lochte bejelentette, hogy könyvet fog írni az életéről.
Kétszeres olimpiai bajnok sportolót neveznek ki Magyarország havannai nagykövetének
Régebben még a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki székére is esélyes volt.
Belülről árulták el a Barcelonát, Flick trükkösen átverte a kémet
A katalán klubnál egy játékos már hetek óta szivárogtat fontos belső információkat.
A Liverpool BL-győztese szerint nagy a baj, két klasszisát is eladhatja a klub
A Vörösök egykori futballistája többet vár a nyáron megszerzett játékosoktól.
Őrjöngő tagországok, kitört a vízumbotrány a Nemzetközi Kézilabda-szövetség kongresszusa előtt
Még el sem kezdődött a Nemzetközi Kézilabda-szövetség elnökválasztó kongresszusa, máris áll a bál Egyiptomban.
Brutálisan nagy gólt rúgott a saját térfeléről a marokkói futballista
Az Arab Kupa döntőjében villant a válogatott mezben a marokkói játékos.
Szoboszlai Dominik állapotáról adott friss tájékoztatást a Liverpool vezetőedzője
Arne Slot együttese az Európa-liga győzteséhez látogat.
A rivális edzőjét akarja a Manchester City, ha Guardiola a szezon végén távozik
Egyre több olyan hírt lehet hallani, hogy a mostani Pep Guardiola utolsó szezonja a Manchester Citynél.
Botrány a darts-vb-n, kizárták az egyik játékost
Első mérkőzését pedig megnyerte.
Kórházba került a magyar válogatott labdarúgója, infúziós kezeléseket kapott
Német csapata nem nevezte a hétvégi bajnoki meccskeretébe.
Óriási bajt okozott a nem várt futballszenzáció
Finnország ünnepel, de közben egyre csak sokasodnak a kérdések, mi lesz így a csodacsapattal?
Norvégiának elege lett a kézilabdát uraló korrupt egyiptomi sportmatuzsálemből
A világ egyik vezető kézilabda nagyhatalma határozott elképzelésekkel utazott el ai IHF egyiptomi tisztújító kongresszusára.
Bulvár
Megszületett a döntés Brüsszelben – Ursula von der Leyen vagy Orbán Viktor lehet a boldogabb?
Ukrajna túlélését sikerült biztosítania az uniós vezetőknek, mégse örülhetnek igazán. Orbán Viktor nem adott pénzt, mégse lehet teljesen boldog.
Robbant a bomba Majka ittas vezetése után, pusztító kép jelent meg az interneten
Ennél nagyobb hibát a rapper még életében nem követett el.
A világsztár nem vett fel bugyit, és mindenki megláthatta a vagináját
A sztárok egy részétől már megszokhattuk, hogy se nem visszafogottak, se nem finomak.
A férfi rögtön beállt a zuhany alá, ahogy reggel hazaért: a barátnője sokkot kapott, amikor rájött, kinél is töltötte az éjszakát
Felkavaró levelet írt a párkapcsolati tanácsadónak egy szerelmes nő, aki hosszú ideje gyanítja, hogy a barátja titokban összeszűrte a levet valakivel.
Újabb ex-fideszes bukott le a Tisza Párt berkein belül, felismerte őt valaki a pártból?
A kellemetlen jelenetet kamera is rögzítette.
Ezt a dolgot soha ne hagyd bedugva éjszakára: hatalmas lakástűz lehet belőle, ráadásul rengeteg áramot pazarolsz vele
Sokan teljesen nyugodtan fekszenek le aludni úgy, hogy közben a lakásukban több olyan eszköz is áram alatt marad, amely valójában komoly veszélyt jelenthet. A probléma az, hogy ezekre szinte senki nem gondol kockázatké
Vlagyimir Putyin évértékelője: Oroszország meg fogja semmisíteni a Kalinyingrádot érő fenyegetéseket
Egyebek között az ukrajnai harci cselekmények beszüntetésének feltételéről és az EU-csúcs fejleményeiről is elmondta véleményét évértékelőjén az orosz elnök.
„Lónak a fa*át kérek bocsánatot” – durva szócsata alakult ki Hadházy Ákos és Hajdú Péter között
A politikus elárulta, hogy ki lesz a Mészáros-csoport karácsonyi bulijának sztárfellépője.
Ijesztő meteorológiai jelenség közelít felénk: már a riasztást is kiadták - karácsony előtt kettészakad az ország
A legújabb előrejelzések alapján sajnos kijelenthetjük, hogy a karácsony előtti napok időjárása sem hoz békét és nyugalmat. Máris mutatjuk, milyen meteorológiai jelenségek keserítik majd meg az ünnep előtti idő
Meglepő, ki kaszálta el az orosz vagyon elvételének tervét Brüsszelben
Nem a magyar és nem is a belga miniszterelnök verte be az utolsó szeget a jóvátételi hitel koporsójába.
Moszkva fenyegető üzenetet küldött Európának ez EU-csúcs után, Magyarországot külön megemlítették
Nem nyerte el a tetszésüket az ott meghozott döntés.
Ez a 3 csillagjegy lesz idén karácsonykor a legszerencsésebb
Az idei karácsony három csillagjegy számára igazi fordulópont lehet. Nemcsak meghitt pillanatok, hanem szerencsés események, jó hírek és váratlan lehetőségek is érkezhetnek, amelyek hosszabb távon is hatással lehet

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- A nagy magyar zebrafelmérés
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- A miskolci vonalon késnek a vonatok
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás


