Kétgólos győzelemmel csoportelsők a brazilok, búcsúztak a szerbek
A brazil válogatott az E csoport élén zárt az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a 3., utolsó fordulóban szerdán 2-0-ra legyőzte az így búcsúzó szerb együttest.
Eredmény, E csoport, 3. forduló:
Brazília-Szerbia 2-0 (1-0)
Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, v.: Alireza Faghani (iráni)
gólszerzők: Paulinho (36.), Silva (68.)
sárga lap: Ljajic (33.), Matic (48.), Mitrovic (70.)
Brazília:
Alisson - Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Filipe Luís, 10.) - Paulinho (Fernandinho, 66.), Casemiro - Willian, Philippe Coutinho (Renato Augusto, 79.), Neymar - Gabriel Jesus
Szerbia:
Vladimir Stojkovic - Antonio Rukavina, Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic, Aleksandar Kolarov - Nemanja Matic, Sergej Milinkovic-Savic - Dusan Tadic, Adem Ljajic (Andrija Zivkovic, 74.), Filip Kostic (Nemanja Radonjic, 82.) - Aleksandar Mitrovic (Luka Jovic, 89.)
I. félidő:
36. perc: Egy hosszú ívelést követően Paulinho 12 méterről a kilépő kapus fölött a hálóba emelte a labdát (1-0).
II. félidő:
68. perc: Bal oldali szögletre érkezett jó ütemben Thiago Silva, és négy méterről a rövid kapufa mellé fejelt (2-0).
Sérüléssel indult a mérkőzés, korán elvesztette a balhátvéd Marcelót a brazil válogatott. A találkozón mindkét félnek a három pont megszerzése jelentette volna a biztos továbbjutást, ehhez bő fél óra meddő mezőnyfölény után Paulinho találatával a brazilok kerültek közelebb. A kevés kísérlet mellett - négy brazil és három szerb kapura tartó lövés - a dél-amerikaiak enyhe dominanciája mutatkozott a labdatartásban, 58 százalékban volt a labda a szövetségi kapitány Tite együttesénél az első félidőben.
A második játékrészben is a brazilok akarata érvényesült, s ez egyre inkább megmutatkozott helyzetekben is. Egy szöglet után kétgólosra növelték előnyüket, ezt követően pedig még inkább a szerbek térfelén zajlott a játék, s a brazil válogatott többször kapuja elé szorította ellenfelét.
A selecao sikerével a csoport élén zárt, így hétfőn Szamarában Mexikóval találkozik. A szerbek búcsúztak az oroszországi tornától.
A svájciak kedden 16 órakor, Szentpéterváron a svéd válogatottal találkoznak a 16 között.
Eredmény, E csoport, 3. forduló:
Svájc-Costa Rica 2-2 (1-0)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző, v.: Clément Turpin (francia)
gólszerzők: Dzemaili (31.), Drmic (88.), illetve Waston (56.), Sommer (93., öngól)
sárga lap: Lichtsteiner (37.), Zakaria (75.), Schär (83.) illetve Gamboa (11.), Campbell (29.), Waston (89.)
Svájc:
Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Valon Behrami (Denis Zakaria, 60.), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri (Michael Lang, 81.), Blerim Dzemaili, Breel Embolo - Mario Gavranovic (Josip Drmic, 69.)
Costa Rica:
Keylor Navas - Cristian Gamboa (Ian Smith, 93.), Johnny Acosta, Giancarlo González, Kendall Waston, Bryan Oviedo - Daniel Colindres (Rodney Wallace, 81.), Celso Borges, David Guzman (Randall Azofeifa, 91.), Bryan Ruiz - Joel Campbell
I. félidő:
31. perc: Egy jobb szélen végigvezetett akció után Embolo fejelte vissza középre a beadást, a második hullámban érkező Dzemaili hat méterről bombázott a kapu közepébe (1-0).
II. félidő:
56. perc: Campbell jobb oldali szögleténél Waston ugrott a legmagasabbra, a labdát öt és fél méterről csúsztatta a hosszú alsó sarokba (1-1).
88. perc: Zakaria iramodott meg a jobb szélen, laposan passzolt középre a szintén csereként beállt Drmicnek, aki futtából, 14 méterről az ellentétesen mozgó Navas mellett a hosszú sarokba lőtt (2-1).
92-93. perc: Campbell szlalomozott be a büntetőterületen belülre, Zakaria szabálytalankodott vele szemben, a megítélt tizenegyest Ruiz a keresztlécre lőtte, a labda azonban Sommer fejéről bepattant a kapuba (2-2).
A hatodik percben Yann Sommernek két hatalmas bravúrt is be kellett mutatnia ahhoz, hogy Svájc ne kerüljön hamar hátrányba, nem sokkal később a keresztléc mentette meg ettől az európaiakat. A svájciak először az első negyedóra végén veszélyeztettek, s fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását.
Fél órát követően első kapura lövésükből gólt szereztek, így ők mehettek előnnyel az öltözőbe.
A fordulás után tíz perccel egyenlített Costa Rica, Kendall Waston találata volt a közép-amerikai csapat első gólja a mostani vb-n. Az előző tornán negyeddöntős együttes 424 perc elteltével volt eredményes ismét világbajnokságon, az idei 32 résztvevő közül a Costa Rica-iak találtak be utolsóként.
Az utolsó negyed órára Svájc fokozta a tempót, ellenfele egyre jobban elfáradt, de annak ellenére, hogy az európaiak a csereként beállt Josip Drmic góljával másodszor is vezetéshez jutottak, Ruiz szerencsés büntetőjének - hivatalosan Sommer öngóljának - hála Costa Rica sem pont nélkül utazik haza.
hírek innen, onnan
Mérgező termékeket hívtak vissza a boltok, ne használja őket tovább!
Haladéktalanul váljon meg tőlük!
Hangosan szerelte az autóját, majd macsétával támadt a zajongást szóvá tevő szomszédjára egy férfi
A férfi a homlokán is megvágta a szomszédját, aki kis híján életét vesztette.
Pósfai Mihályt választották az MTA elnökévé
A geológus elnöki megbízatása három évre szól.
Őszinteségi rohamot kapott Németh Balázs: ez a választás már 5-6 éve eldőlt, a 2022-es Fidesz-győzelem sem volt „racionális”
A vigaszágon az új Országgyűlésbe bejutott fideszes politikus meglátásait a saját frakciója is megosztotta azzal: „képtelenség volt a...
Kivizsgálja a versenyhivatal a Indamedia-Ringier felvásárlást
Az összefonódást a két fél nem volt köteles jelenteni a GVH-nál, de március elején valakik új információkat juttattak el a hivatalhoz.
Az MLSZ tudta nélkül, nemzeti érdekből húzott váratlant a Ferencváros
Mariano Gómez honosítása mindenkit meglepett, ám van egy bökkenő.
Pósfai Mihály az MTA új elnöke
Pósfai Mihály akadémikust választotta a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnökévé az intézmény 200. közgyűlése kedden.
Sikerült megvizsgálni egy közeli exobolygó felszínét
A tudósoknak sikerült egy exobolygó felszínét megvizsgálniuk.
Palik László rendkívüli bejelentése mindent borít. Vége szakad az Exatlonnak?
Erre a fordulatra minden rajongó felkapja a fejét.
Átmenetileg Ruff Bálint irányítja a kormányalakítási előkészületeket
Olaszországba utazik a Tisza elnöke egy filmbemutatóra.
Ambrus Attila: „Ott a kollégám, ugye, a Matolcsy, hát, valószínűleg ő sem annyira boldog most”
Ambrus Attila szerint a pénz önmagában nem boldogít, pláne, ha frusztrált vagy, mert tudod, hogy nem tisztességesen szerzett vagyon....
Folyik a harc a hazai román kisebbségen belül: ki legyen a parlamenti szószóló?
Botrányt botrány követ a hazai román nemzetiségi közéletben. A hosszú ideje tartó, elkeseredett pozícióharc része volt, hogy januárban...
Sport
Amikor a 18 éves tinédzser csereként beállt, és néhány percen belül eldöntötte a Bajnokok Ligája döntőjét
A bécsi éjszakában megváltozott egy srác élete, azóta is ő minden idők legfiatalabb játékosa, aki betalált a Bajnokok Ligája fináléjában.
Újpest: Távozik a sokáig kirobbanthatatlan kapus, a kiszemelt magyar utód túl drága lehet
A csakfoci.hu információi szerint távozik Újpestről Riccardo Piscitelli. A helyére Gundel-Takács Bence érkezése merült fel, de túl magas az ára.
Bukarestben áll a bál a szivárogtatás után, kiakadt az ETO korábbi kézilabdázója
Nyilvánosságra került a CSM Bucuresti szakosztályvezetőinek és technikai igazgatóinak fizetési listája.
Nem gondolták túl a Bayern München új mezét
A bajor csapat hivatalosan bemutatta a jövő évi első számú mezét.
Bodó Richárd megszólalt új klubja mezében, távozásához a szegediek is hozzászóltak
A 140-szeres válogatott balátlövő a Mol Tatabánya KC együttesében folytatja pályafutását.
Hrutka Jánosékéhoz mérhető a friss bravúr, amire alig akad példa a világfutballban
Legtöbbször Angliában szerzett egy csapat újoncként élvonalbeli bajnoki címet.
Túl sok pénzt kér a FIFA, lemaradhat a futball-vb-ről a világ két legnépesebb országa
Négy éve a világszintű televíziós nézettség több mint 20 százalékát adta a két piac.
Súlyos balhé lett Szoboszlai nyaralásából Angliában, a Liverpool csapatkapitánya is megszólalt
A Liverpool legújabb veresége után Szoboszlait is elővették.
Derbi: Tizennégy ember sorsáról máris döntött a rendőrség - közlemény
Két embert előállítottak, hatot megbüntettek, négyet feljelentettek.
Az MLSZ reagált Gómez honosítására: "Egy külföldi labdarúgó kérelmét a szövetség akkor támogatja, ha..."
"Mariano Gómez magyar állampolgárságának megszerzése a Magyar Labdarúgó Szövetség bevonása és tájékoztatása nélkül történt" - fogalmazott az MLSZ.
Légiósok: A magyar védő gólpassza biztos európai kupaindulást ért - videó
Szűcs Kornél gólpasszt adott a szerb élvonalban.
24 év után először döntő frém után derült ki, hogy ki a sznúker világbajnoka
Zsinórban a második évben lett kínai versenyző a sznúkervilágbajnok.
Bulvár
Ordítva kezdett káromkodni egy lány az érettségin: „Hagyjál már békén te…”
Megkezdődtek ma az érettségik, és az egyik tanteremben történt egy érdekes eset is.
Szigorodik az orvosi alkalmassági vizsgálat: emiatt elbukhatod a jogosítványod
Az új uniós irányelvek miatt Európa-szerte szigorodik a jogosítvány megszerzéséhez és meghosszabbításához szükséges orvosi alkalmassági vizsgálat.
Visszafelé sült el a 35 százalékos áremelés: ennyit már nem fizetnek a magyar autósok
Jelentősen csökkent az egyéni és egyedi rendszámok iránti érdeklődés a brutális áremelés miatt.
Átvették a képviselők a megbízólevelet, de Szijjártó Péter és Lázár János nem volt ott
Ők később veszik majd át.
444: Hankó Balázs 300 millióval segítette Orbán Ráhel vágyát, közpénzből jutott magyar immerzív szinházra is
A támogatást kapó cégnek a működése során soha nem volt annyi piaci árbevétele, mint amennyi pénzt ütötte a markukat.
Alig 10 perce tett nagy súlyú közlést Magyar Péter a Készenléti Rendőrséggel kapcsolatban
Most kiderült az egyik nagyon fontos döntés.
Most jött Magyar Péter rendkívüli közlése Balásy Gyula könnyeire: Itt a megsemmisítő mondat
Magyar Péter és Radnai Márk is reagált a sírással küszködő Balásy Gyula bejelentésére
Eldőlt Szabó Zsófi sorsa: megtörte a hallgatást a TV2
Ez már mindenkit nagyon érdekelt.
Kiborult az első csontváz, feljelentést tett a Magyar Nemzeti Bank saját előző vezetése ellen
Lezárult a belső vizsgálat, a jegybank új vezetése feljelentést tett.
Nem lesz kegyelem – közölte a magyar rendőrség, mi várható
Hétfőtől indult a nagyszabású razzia.
Udvariatlan: Brüsszel gigantikus jogi csapdát állított Magyar Péternek a Mol–INA-ügyben
Ugyanazon a napon, amikor Magyar Péter Brüsszelben Ursula von der Leyennel és António Costával tárgyalt, az Európai Bizottság újabb jogi frontot nyitott Magyarországgal szemben. A tét nagy: az Európai ...
Felállt a műsorvezetői székből Friderikusz Sándor, az RTL kamerái előtt történt az egész, fiatal titán ült a helyére egy órára
Nagy változások szele fúj a Friderikusz-show háza táján is.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- A nagy magyar zebrafelmérés
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- A miskolci vonalon késnek a vonatok
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás


