Ezt olvasta már?


Politikai ügy lett a magyar-angol meccsből

Nem ért véget a magyar-angol vb-selejtező a pályán, politikai ügy lett a meccsből. Az angolok szerint ugyanis a mérkőzés alatt rasszista inzultusok érték a játékosaikat. Boris Johnson brit miniszterelnök elfogadhatatlannak nevezte a történteket. Szijjártó Péter erre azt mondta, hogy kettős mérce a sportban sem elfogadható.

A miniszter emlékeztetett rá, hogyan viselkedtek az angol szurkolók az olaszok elleni Eb-döntőn. A csütörtöki meccs kapcsán a Magyar Labdarúgó Szövetség vizsgálatot indított – hangzott el az M1 Híradójában.

Megtapsolták az angol himnuszt a magyar szurkolók a Puskás Arénában a szerdai világbajnoki selejtezőn. A szigetország focistái azonban kritizálták a magyar szurkolók viselkedését. A brit miniszterelnök a brit sajtóban megjelent cikkek után védelmébe vette az angol válogatottat, és vizsgálatot sürgetett.

Az Európa-bajnokság döntője előtt a Wembley stadionban készült videóval reagált Szijjártó Péter a magyar drukkerek viselkedését érő bírálatokra; a felvételt a külgazdasági és külügyminiszter pénteken tette közzé a közösségi oldalán.

Az angol játékosok panaszkodnak a csütörtöki „ellenséges budapesti hangulat miatt" – írta posztjában a miniszter, hozzátéve: az angliai felvételen az olasz himnusz alig hallható az angol szurkolók füttykoncertje közepette. Akkor is nyilatkoztak vajon hasonlókat? – tette fel a kérdést Szijjártó Péter.

„Minden tisztelettel a miniszterelnök úr irányában mondom, hogy szerintem egy ilyen súlyos kérdésben a kettős mérce alkalmazásától végre el kellene tekinteni” – mondta a külügyminiszter.

A kettős mérce alkalmazása sem a politikában, sem pedig a sportban nem elfogadható ezt pedig a brit miniszterelnök kijelentéseire reagálta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a szlovéniai Brdo pri Kranjuban, az EU-tagországok külügyminisztereinek informális tanácskozásán.

„Mindenki láthatta az Európa-bajnokság döntőjét. Mindenki láthatta, hogy az angol szurkolók hogyan viselkedtek az olaszokkal. Az olasz himnuszt szinte nem is lehetett hallani úgy fütyültek az angol szurkolók, hogy aztán a mérkőzés közben esett inzultusokról már ne is essen szó. Tehát a kettős mérce alkalmazása se a politikában, se a sportban nem helyes” – mondta.

„Nagyítóval nézik ezeket a mérkőzéseket, kiragadnak egy jelenetet és általában igyekeznek egyfajta prekoncepció alapján ítélkezni Magyarországgal szemben.”

A csütörtöki mérkőzésen a magyar szurkolók sokkal visszafogottabbak voltak, mint a brit drukkerek a válogatottjuk egy tétmeccsén nyilatkozta az M1-nek a XXI. Század Intézet vezető elemzője. Deák Dániel aki maga is kint szurkolt a magyar válogatottnak, arról beszélt, hogy egyedi esetek alapján próbálják meg a kollektív bűnösség elvét alkalmazni a magyar szurkolókkal, Magyarországgal szemben a fociban, és immár nem is először. Ebben élen jár a Magyarországgal szemben ellenséges nyugat-európia média.

„A balliberális nemzetközi sajtó igyekszik Magyarországot egyfajta politikai karanténba zárni, igyekszik megbélyegezni és a focit is arra felhasználni, hogy Magyarországgal szemben egyfajta politikai hangulatot keltsenek, ez kettős mérce” – mondta az elemző.

Deák Dániel arról is, hogy a nemzetközi futball szervezeteknél is megfigyelhető, hogy egyes országoknál nagyvonalúak, amikor a kihágásokról van szó.

Vizes palackokat dobáltak például Gulácsi Péter kapus felé a francia szurkolók a nyári Európa-bajnokságon, amikor Fiola Attila gólt rúgott a világbajnoknak, megszerezve ezzel a magyar válogatottnak a vezetést. Az esetnek semmilyen következménye nem lett.

Az angol-magyar mérkőzésen történtekről a Magyar Labdarúgó Szövetség közleményt adott ki.

Azt írták: A Puskás Arénába kilátogató hatvanezer szurkoló elsöprő többsége sportszerűen, a magyar válogatottat biztatva drukkolt még akkor is, amikor már vesztésre állt a csapat. A pályára lépő, a fénygránátot és a poharakat bedobó szurkolók azonosítása zajlik. Ellenük megtette/megteszi a rendőrségi feljelentést az MLSZ. Az esetleges pénzbüntetést polgári peres eljárás keretében a szövetség az elkövetőkre hárítja, emellett a sportrendezvényekről történő két éves kizárásra számíthatnak az eljárás végén.

 

Péntek este jött a hír, hogy a FIFA máris fegyelmi eljárást indított a világbajnoki selejtezőn tapasztalt állítólagos rasszista szurkolói incidensek miatt. Közölték, hogy változatlanul zéró toleranciát tanúsítanak a rasszizmussal szemben.

hirado.hu







0
0
0

hírek innen, onnan

Húsevő baktérium fertőz Európa tengerpartjainál: ezek az ételek is veszélyt jelenthetnek

Több európai strandot is be kellett zárni a Vibrio baktériumok miatt, amelyeknek az európai egészségügyi hatóságok szerint a melegebb...

A 4 legfontosabb „nem”, amit meg kell tanulnod kimondani a párkapcsolatodban

A párkapcsolatok alapja a kommunikáció, és bár a „nem” szó egy negatív kifejezés, mégis fontos szerepet játszik abban, hogy...

Megegyezett a YouTube egy 15 éves fiúval, aki beperelte a céget, mert károsította a mentális egészségét

Kaliforniában mintegy 3300 ügy van a bíróságok előtt, amelyekben a felperesek állítják: a közösségi oldalak negatív hatással voltak a...

NKA-vizsgálat: Mind a hat őrizetbe vett tisztviselő letartóztatását elrendelte a bíróság

Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés a gyanú.

Azonnali termékvisszahívást rendelt el a Nébih: fémdarab lehet a közkedvelt édességben

Fémdarabok lehetnek benne: visszahívta a Nébih ezt a népszerű Nutella-terméket

A világ 400 legjelentősebb tőzsdei vállalata közé került be az OTP

Újabb fontos nemzetközi mérföldkőhöz érkezett az OTP, a Forbes 2026-os Global 2000 rangsorában a magyar pénzintézet a 398. helyen...

Kapitány István: 18 és 21 óra között mérsékeljük a klímahasználatot!

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kérte a lakosságot, hogy a nyári hőség idején, különösen az esti 18 és 21...

Húsz éve nem látott hőség jön: Magyar Péter home office-t és rendkívüli tájékoztatást jelentett be

A kormány bejelentette a hőségriadó miatt hozott intézkedéseit. Home office jön az államigazgatásban, rövidített munkarendet szorgalmaz...

Ingyen teremnek, most van szezonjuk: ezeket az ehető gombákat keresd, ha erdőn, mezőn jársz – képekkel

A csapadékos időjárásnak köszönhetően országszerte beindult a nagy gombaszezon.

Eltiltás: sorra büntették a balatoni horgászokat, ezt a szabályt szegték meg

Több balatoni horgászt is megbírságoltak és eltiltottak, hárman engedély nélküli horgászat miatt egy évre elvesztették jogosultságukat.

Lekerült Fenyő Miklós szobrának terve a XIII. kerület napirendjéről

Az önkormányzat szerint vita alakult ki a szobor terve körül.

0

Sport

A legnagyobb sztárját is feláldozná a Real Madrid, hogy megszerezze Michael Olisét

Ha valami csoda folytán megszerzik a Bayern München klasszisát, akkor Vinícius Júniornak mennie kell.

Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Mexikó kegyetlenül beárazta a cseheket; Dél-Afrika történelmet írt a koreaiak ellen

A vb-ikon Guillermo Ochoa kapott gól nélkül hozta le pályafutása vélhetően utolsó mérkőzését.

ZTE: Megvan, hol folytatja karrierjét a távozó vezetőedző - itt a bejelentés

A ZTE hivatalos oldalán jelentette be, hogy távozott a második csapat vezetőedzői posztjáról Gonzalo Escudero.

Kemény üzenetet küldött Vinícius Júniornak a Real Madrid új igazolása

Marc Cucurella arra készül, hogy átveszi a brazil szerepét, és ő fogja elvégezni a piszkos munkát.

Még egy horrorsérülés a vb-n: Nézni is rossz volt a Premier League-csillag bokáját - videó

Súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Tomás Soucek a Csehország-Mexikó világbajnoki mérkőzésen.

217 kilométer a Pokolban: A Vasas edzője ezüstérmes lett a világ egyik legkeményebb versenyén

Világszenzáció született a Himaláján, hiszen Ferenczi István, az NB I-es Vasas erőnléti edzője elképesztő teljesítménnyel ezüstérmet nyert a 217 kilométeres magashegyi ultraversenyen.

0
0

Bulvár

Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is

Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide

Nincs tovább: pénteken megszűnik a médiahálózat, minden dolgozót kirúgtak

Végleg lekapcsolják az egykor kormánypárti influenszergyárat.

„Most kezd dőlni a dominó” – a volt fonyódi polgármester őrizetbe vétele csak a kezdet lehet

A hatóságok szerint a fonyódi városüzemeltetési céghez köthető szerződéseken keresztül százmilliós nagyságrendű közpénz vándorolhatott el gyanús körülmények között, ezért őrizetbe vették a fideszes Hidv

Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára

A politikai elemző arról írt, miként látja Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.

Húgyhólyagrák: sok a tévhit

A húgyhólyagrák az ötödik leggyakoribb rákfajta Európában, hazánkban évente 3500 új megbetegedést regisztrálnak és sajnos minden évben közel 1000 beteg hal meg, főként azért, mert túl későn fedezték fel a pr

Megszületett a döntés – itt az újabb azonnali bejelentés a rendkívüli hőség miatt

A következő napokban várható rendkívüli hőség miatt módosítja a hétvégi kamionstop szabályait a Közlekedési és Beruházási Minisztérium.

Azonnali közleményt adott ki Ukrajna – indulnak a megelőző csapások az orosz hadi infrastruktúra ellen

Ukrajna megelőző támadásokat indít az orosz háborús infrastruktúra ellen, az energialétesítmények is célkeresztben vannak.

Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas Szép-kártya

A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő Szép-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott Szép-ká

Zéró tolerancia a munkakerülőkkel szemben – kemény szigorítások jönnek

Az osztrák kormány újabb lépéseket tesz a szociális rendszer átalakítása érdekében. A tervezett intézkedések célja, hogy növeljék a munkavállalási hajlandóságot, csökkentsék a segélyektől való függősége

blogmorzsák

Nagy ecetes cékla teszt

Legújabb vaktesztünkön az országosan kapható ecetes céklákat kóstoltuk meg és értékeltük.

Mindenáron jó illat?

A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

0