Sajtófotó - Balázs Attila nyerte az idei nagydíjat
Balázs Attila (MTI/MTVA) nyerte a 35. Magyar Sajtófotó Pályázat nagydíját A maguk közé Down-szindrómás iskolásokat befogadó osztályközösség című sorozatával. - Pécsi Napilap -
Az André Kertész Nagydíjat pedig Szekeres Máté (MSZSZ/Verse) kapta Vesebeteg című sorozatáért - jelentették be a szervezők a hétfői budapesti eredményhirdetésen.
A legjobb hírképért odaítélt Escher Károly-díjjal Markoszov Szergejt (szabadúszó), míg a legjobb kollekcióért járó Munkácsi Márton-díjjal Móricz-Sabján Simont (Népszabadság/Világgazdaság) jutalmazták. A megyékben dolgozó legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter Mártonfai Dénes (Tolnai Népújság), a 30 év alatti legjobb teljesítményt nyújtó fotográfus pedig Sivák Zsófia lett.
A közmédia fotóriporterei hét díjat nyertek el.
Bánkuti András, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Fotóriporterek Szakosztályának elnöke az eredményhirdetés előtt felidézte, hogy a pályázat és az ahhoz kapcsolódó kiállítás 35 évvel ezelőtti indulásakor egyfajta "másodlagos nyilvánosságot" jelentett a szocialista Magyarországon, hiszen itt sok olyan felvétellel is találkozhatott a közönség, amely nyomtatásban nem jelenhetett meg.
Szlukovényi Tamás, a nemzetközi zsűri elnöke elmondta: mára az okostelefonok elterjedésével "mindenki fotóssá vált", az ilyen pályázatok és kiállítások azonban felhívják a figyelmet a minőségre is.
A szakember méltatta a beérkezett képanyag magas minőségét, külön kiemelve Balázs Attila nagydíjas munkáját, valamint a szép számú vidéki és 30 éven aluli pályázót.
Balogh Zoltán (MTI/MTVA) első díjat érdemelt ki a Hír-, eseményfotó (egyedi), valamint a Képriport (sorozat) kategóriákban is, Stiller Ákos (HVG) pedig az Emberábrázolás - portré (egyedi) és az Emberábrázolás - portré (sorozat) kategóriák élén végzett.
A Művészet - műalkotás vagy művészeti tevékenység ábrázolása fotóriporteri eszközökkel (egyedi) kategória első díjával Kállai Mártont (Szabad Föld) tüntették ki, míg a Művészet (sorozat) kategória legjobbjának Kaszás Tamás (Fidelio Média Kft.) pályamunkáját választották.
Szalmás Péter (Népszava/MOB) a Sport (egyedi) kategória első helyezettje lett, a Sport (sorozat) kategória első díját pedig Mártonfai Dénes (Tolnai Népújság) veheti át.
A Természet és tudomány (egyedi) kategória legjobb munkájának ifj. Lőrincz Ferenc (Arker Stúdió Kft.) felvételét választotta a zsűri, a Természet és tudomány (sorozat) első díjasa Tökölyi Csaba (szabadúszó) lett.
A Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória élére Móricz-Sabján Simont (Népszabadság/Világgazdaság) sorolták, a Társadalomábrázolás (sorozat) kategória első díjával pedig Sivák Zsófiát jutalmazták.
A MÚOSZ által kiírt Magyar Sajtófotó Pályázatra idén 234-en pályáztak sikeresen 6259 munkával; a díjazott képekből március 27-én a Capa Központban nyílik kiállítás.
hírek innen, onnan
Rosszul veszed ki a mézet az üvegből: ezzel a trükkel nem lesz ragacsos a kanál
Ragad a méz a kanálra, csöpög, nyúlik, és a fele végül a mosogatóban köt ki? Van egy pofonegyszerű trükk, amellyel sokkal tisztábban...
Japán minimalizmus: 9 praktikus szabály, amely rendet teremt az otthonodban és csökkenti a stresszt
A japán minimalizmus nem arról szól, hogy teljesen üres otthonban éljünk, vagy megszabaduljunk minden személyes tárgyunktól.
Nem érdemes verni a vakvezető gyerekeket – tanácsolták a középkorban
A problémát nem a gyermekbántalmazásban látták, hanem a következményekben.
Nagy Ervin bejelentette, nem törli el a Tisza-kormány
Nagy Ervin bejelentést tett az augusztus 20-i tűzijátékról.
55 év után kivonják a szolgálatból a legendás Harrier Jump Jet vadászgépet
Az amerikai tengerészgyalogság 55 év után búcsút intett a függőleges fel- és leszállásra képes Harriernek.
Ez a két csapat játssza a vb-döntőt 2026-ban, matematikus számolta ki
Mindenki találgatja, hogy ki nyerheti meg az idén a vb-t, ám van, aki modellt is készít a számításaihoz, hogy így mondja meg a tippjét.
Úgy tűnik, a TikTok ledobja az atombombát a magyar e-kereskedelemre, ebbe a Temu is beleremeghet
Az év legnagyobb dobása formálódik a hazai e-kereskedelemben – könnyen lehet, hogy a Temu csak az előétel volt.
Leégtél a napon? Ezt tedd először, mielőtt bármilyen házi praktikát kipróbálnál
Nyáron elég egy hosszabb séta, egy strandolás vagy egy kertben töltött délután, és máris kipirosodhat, húzódhat, fájhat a bőr. Sok...
Ennyi nyugdíj jár 5 év munka után Németországban: mutatjuk, mire számíthat egy átlagos magyar munkavállaló
A kinti rendszer a hazainál lényegesen megengedőbb.
Nem elég, hogy fáj, még drága is – brutál büntetést kapott a rendőr előtt felbukó rolleres
Igaz, hogy mást nem veszélyeztetett, de még így is kegyetlenül nagy büntetést szabott ki a rendőr a holtrészegen eleső rolleresre.
A szendvicsgeneráció nehézségei az online térben
A gyereknek el kell magyarázni, hogy idegennek nem küldünk fotót, nem kattintunk meggondolatlanul fizetős játékokra, miközben az idősödő...
Ez a két csapat játssza a vb-döntőt 2026-ban, matematikus számolta ki
Mindenki találgatja, hogy ki nyerheti meg az idén a vb-t, ám van, aki modellt is készít a számításaihoz, hogy így mondja meg a tippjét.
Sport
Itt az újabb vb-botrány: az irániaknak azonnal el kellett hagyniuk az Egyesült Államokat
„Mi vagyunk a világbajnokság leginkább elnyomott csapata.”
Berendelték az NB I-es klubokat a minisztériumba - részletek
Információink szerint megkezdődtek az egyeztetések az élvonalbeli akadémiák következő évi finanszírozásáról.
Überciki: Eltiltotta a köztévé a vb-kommentátort, aki összekeverte a csapatokat a pályán - videó
A török állami televízió felfüggesztette kommentátorát, Murat Ekrem Çiment, aki összekeverte a csapatokat az Irán–Új-Zéland világbajnoki csoportmérkőzésen.
Felfüggesztették a kommentátort, aki percekig összetévesztette a foci-vb-n a csapatokat
Négy percen át úgy kommentálta a meccset, hogy közben összetévesztette a válogatottakat.
Üres a kassza a Ferencvárosnál, ezért távozik a csapat alapembere
El kellett kezdeni spórolni.
A világ legdrágább stadionja, ami felfoghatatlan összegbe került, és még a foci-vb sztárjait is háttérbe szoríthatja
Nemcsak a vb egyik kiemelt helyszíne, hanem a modern stadionépítés egyik leglátványosabb szimbóluma.
Visszatér a klubhoz a Liverpool FC klasszisa, akit Arne Slot üldözött el
Új edző, új esély.
Hivatalos: távozik a magyar válogatott szövetségi kapitánya, miután nem jutottunk ki a világbajnokságra
Már nem Chema Rodríguez a magyar kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
Óriási baki a foci-vb közvetítésében, ezt az élő adásban maradt jelenetet egy életre megemlegetik
Egy egész világ nézi most a legfontosabb világeseményt a foci univerzumában, ám valakik nem azt nézik, mint a többiek.
Szoboszlai Dominik a címlapon, átigazolásról beszél és Puskás Ferencet listázza
Az angolok kiszúrtak valamit Szoboszlai szavai között, ennek aligha fog örülni a Liverpool ásza.
BL-sorsolás: Az ETO jó messzire utazhat az első selejtezőkörben
Izlandi ellenfelet kaptak a győriek a Bajnokok Ligájában.
Elsírta magát a 40 éves vb-hős, miután a válogatottja bemutatta a vb legnagyobb meglepetését
A meccs embere lett, a válogatottja pedig történelmi sikert ért el.
Bulvár
Azt hitték, életük végéig kaphatják a milliós illetményüket, de jött a tiszás kétharmad
Közel háromszáz fideszes vagy Fideszhez közeli potentátnak szüntetheti meg a pozícióját egy húzásra az új kormány.
Olyan változást javasol a Tisza, amire 1990 óta nem volt példa
A Tisza Párt nem egyszerűen kormányt akart váltani, hanem az elmúlt másfél évtized legfontosabb alkotmányos döntéseibe is belepiszkál. Olyan Alaptörvény-módosítási csomagot terjesztett elő, amelynek elfogadásáv
Magyar Péter: Amíg én miniszterelnök leszek, addig ez a kormány soha nem fog a bankok oldalára állni
Orbán Viktor nem fél a börtöntől, Molnár Áronék szerint erre az álomállásra pályázik
A színész és barátai kinevették az Orbán Viktorról készített rajzfilmet.
Titkos légifolyosót találtak Budapest és Moszkva között, az Egyesült Államokból érkezett az információ
Előkerült egy jelentés az 50-es évek Budapestjéről, azonnal felszaladt a szemöldökünk.
Rogán bizalmasának nagy dobása: több száz milliót kaszálhatott a bagóért privatizált belvárosi irodán a titokzatos ügyvéd
Az egykori önkormányzati ingatlannak új tulajdonosa van, az adásvételt követően pedig a kiváló fideszes kapcsolatokkal rendelkező ügyvéd 450 milliós osztalékot vett ki az irodát értékesítő cégéből.
Ugyanazt a színésznőt szerette Bereczki Zoltán és Lengyel Tamás: mindkettejük fejét elcsavarta
Lengyel Tamás és Bereczki Zoltán fejét is elcsavarta a híres színésznő, már egyikőjükkel sem alkot egy párt.
Macskahús hálózatot számoltak fel
Több mint 400 ellopott macskát mentettek ki egy illegális macskahús-hálózat felszámolásakor, kilenc embert őrizetbe vettek. A Horror: macskahús hálózatot számoltak fel bejegyzés először Acnews-én jelent meg.
Magyar Péter: A fideszesek leszavazták az uniós források hazahozatalához szükséges korrupcióellenes jogszabályok tárgyalását
Rendkívüli ülést tart a Parlament.
Kicsoda Zsolti bacsi? Megdöbbentő elmélettel álltak elő
Pócs János és Magyar Péter ismét összecsaptak, a „Zsolti bácsi-ügy szálai” is előkerültek.
97 éves rákkutató: „Ezt az egyszerű szabályt kövesd minden étkezésnél” – A hosszú élet titka
Silvio Garattini közel 100 évesen is aktív életet él, és naponta öt kilométert gyalogol. Szerinte a hosszú élet egyik kulcsa meglepően egyszerű.
Szép csendben átírják az egyik legfontosabb nyugdíjszabályt: sokakat érinthet kellemetlenül, erről érdemes tudni
Változnak az özvegyi nyugdíj szabályai: fontos módosítások jönnek 2026 júliusától

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- A nagy magyar zebrafelmérés
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- A miskolci vonalon késnek a vonatok
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás


