Egyre népszerűbbek a nemzeti parki termékek
A 2010-ben indított nemzeti parki termék védjegyrendszer beváltotta a hozzá fűzött reményeket - mondta V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára pénteken, a nemzeti parki termékeket népszerűsítő körút pécsi állomásán.
A nemzeti parkok komolyan veszik a védjegyrendszert, a termelők pedig tesznek azért, hogy méltók maradjanak a címre - fogalmazott az államtitkár, aki fontosnak nevezte, hogy a nemzeti parki termékek megjelenítsék egy védett terület, tájegység fő karakterét.
Az FM és a Természetes Ízeket Előállítók Közössége által szervezett tanácskozáson V. Németh Zsolt úgy vélekedett, hogy a nemzeti parki termékek elősegítik a helyi termelők és a vevők közötti bizalom kialakulását, és egyben a természetvédelem ügyét is szolgálják.
Rácz András, az FM környezetügyért felelős helyettes államtitkára a szakmai találkozón kiemelte, hogy a tíz magyar nemzeti parki területen jelenleg 205 gazdálkodó 925 terméke rendelkezik védjeggyel, számuk pedig folyamatosan nő. A termékek között szalámikat, kolbászokat, mézeket, lekvárokat, pálinkákat, borokat, söröket, sajtokat, valamint szálláshelyeket és ökoturisztikai attrakciókat is felsorolt a politikus.
A védjegyrendszer céljáról szólva kifejtette: az országos programmá bővült kezdeményezéssel a nemzeti parkok védett területein gazdálkodókat próbálják segíteni, termékeik megbecsülését növelni és piaci lehetőségeiket bővíteni.
A védjegy jogosultjává - a természetes személyektől egészen a nagy agrárvállalkozásokig - olyan szereplők válhatnak, akik tevékenységüket védett természeti területen vagy Natura 2000 területen végzik. Ugyancsak feltétel, hogy az előállított termékek elsősorban helyi nyersanyagokból készüljenek, és ne tartalmazzanak táj- vagy termőhely-idegen növényi és állati származékokat - mondta Rácz András.
Nagy Csaba, a Baranya Megyei Önkormányzat közgyűlésének fideszes elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a megyében 2,2 milliárd forint áll rendelkezésre a helyi termelői piacok fejlesztésére a többi között Mohácson, Komlón, Sásdon és Szászváron.
Závoczky Szabolcs, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója az MTI érdeklődésére elmondta, hogy működési területükön jelenleg tíznél több termelő mintegy 40 védjeggyel ellátott terméket állít elő.
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a védjegyrendszer ismertségének növelése érdekében 2017 tavaszán egy éven át tartó promóciós- és marketing körút szervezését kezdeményezte.
hírek innen, onnan
Így néz ki a 2026-os szavazólap
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta...
Vomberg Frigyes rosszul lett, a Séfek séfe pénteki műsorában, Tischler Petra vette át a Piros csapatot
Nagy volt a tét a Séfek séfe pénteki adásában, a továbbjutók ugyanis megváltották a jegyüket a döntő hetére. A TV2 gasztroreality...
Orosz veteránok vízumait korlátozná az EU-ban több tagország vezetője
Nyolc ország, köztük Németország és Lengyelország kezdeményezte a szigorítást.
Az 1. számú csodaszer a fogyáshoz: elnyomja az étvágyat és felpörgeti a zsírégetést
A szakértők hangsúlyozzák, hogy egyes étrend-kiegészítők segíthetik a fogyás folyamatát azáltal, hogy növelik a teltségérzetet,...
Mindent megkaptak, mégis megbuktak – Ultimátumot kapott a Veszprém edzője és csapata
Kilátásba helyezte a csapat megbüntetését.
Japánban már autópályán tesztelik az önvezető kamiont
A biztonsága mellett a gazdaságosságát is vizsgálják.
Veszélyben vagyunk? Busznyi méretű kisbolygó száguldott el a Föld közelében
A csillagászok számára is váratlanul bukkant fel és a Holdnál is közelebb haladt el bolygónk mellett.
Borbély Balázs nem érti, miért esett vissza a bajnoki címért küzdő csapata
Az ETO FC értékes pontokat hullajtott el hazai pályán.
Baba Vanga hátborzongató jóslata 2026-ról: egy globális háború közeleg?
Jóslata 2026-ra egy nagy globális konfliktus kezdetét vetíti előre, amelyben a világ legerősebb államai is érintettek lehetnek.
Bűnszervezetre csaptak le a nagybani piacon: 700 millió forint kárt okoztak
Az akció során tizenegy embert állítottak elő.
Új, de szomorú éllovasa van az NB I-nek
Az ETO FC az MTK-val mérkőzött meg Győrben.
Vignjevic: "Nem azért vagyok itt, hogy semmit ne csináljunk", Kuttor: "15-ször felállni a padlóról, sportemberi magatartásra vall" - edzői értékelések
Így látták a vezetőedzők a pénteki NB I-es mérkőzéseket a DVTK, illetve az ETO Stadionban.
Sport
Megdöbbentő videót tett közzé Donald Trump csapata, szerintük az iráni háború csak egy videójáték
Az amerikai elnök kedvenc sportja is feltűnik, miközben bombázzák a célpontokat.
Teljes sokk Portugáliában: a Fradi a farkas, a Braga edzője nem bocsájt meg
A portugál sajtó már temeti a Ferencváros „barlangjában csapdába eső” csapatát az Európa-ligában.
Ezért nem ünnepelte látványosan a Ferencváros a Braga elleni remek sikert
Robbie Keane kissé feszülten értékelt, a portugálok edzője hisz a hazai fordításban.
Kegyetlenül megfizetett a történelmi BL-kudarcért a Veszprém
Ha el is jut addig, a negyeddöntőben a legkevésbé sem számít majd esélyesnek a magyar bajnok...
Szoboszlaiék verhetik a következő szöget a teljes összeomlás szélén álló rivális koporsójába
Az Atlético Madrid elleni BL-nyolcaddöntőben fél óra alatt négy gólt kaptak az odahaza kiesés ellen küzdő londoniak.
„Nem vagyok hülye” – Robbie Keane óva int mindenkit a Fradi El-győzelme után
A Ferencváros csütörtökön 2-0-ra nyert a Braga ellen az El-ben, a Fradi játékosait azonban Robbie Keane figyelmeztette a lefújás után.
A Fradi furcsa kezdési időpontban játssza a Braga elleni Európa-liga-visszavágót
Kiderült a Fradi Braga elleni Európa-liga-visszavágójának időpontja, és meg fogsz lepődni.
Letörölték az óriást a csúcslistáról, akinek 20 000 nővel volt dolga életében
Kétszer ugyanazzal a hölggyel nem barátkozott.
A Varga Barnabást elkísérő magyar szurkolókról ír a görög lap, az AEK edzője elégedetlen
A magyar csatár góljának is köszönhetően ütötte ki ellenfelét az AEK Athén a Konferencialigában.
Tizenötödször döntött világcsúcsot a rúdugrókirály
Évek óta a saját rekordjait ostromolja.
Máris ötmillió euróért vált klubot a legnagyobb magyar csatárígéret?
A 18 éves támadó neve szinte minden európai scout, azaz játékosmegfigyelő noteszében szerepel.
Remekelt a Fradi, kétgólos előnyt szerzett az Európa-liga nyolcaddöntőjének első meccsén
A Ferencváros hazai közönség előtt két góllal legyőzte a Bragát.
Bulvár
A magyaroknak is üzent Irán, vészjósló, amit mondott, még nagyobb válság következik
Egyre nagyobb bajban van a világ a közel-keleti háború miatt.
Intim gyantázó vagyok, amit a vendégemnél láttam lent, azt sosem felejtem el
Ezek után szem nem marad szárazon – vad sztorik következnek egyenesen a kozmetikusoktól.
Kritikus állapotban a pénzszállítók egyik kísérője, Hadházy szerint hullarablók lettünk
Magyarországon áthaladó ukrán pénzszállítót állítottak meg a magyar hatóságok március 5-én, indokként a NAV „pénzmosásgyanút” hozott fel. Az adóhatóságnak viszont el kellett ismernie, hogy az elfogott jár
Érkezik a „szuper El Nino”, felboríthatja Európa és a világ nyarát 2026-ban
Hivatalosan is véget ért az évek óta tartó La Nina, megváltozik az időjárás.
Panyi Szabolcs: Holtan találtak rá egy NAV-tábornokra az ukrán pénzszállító lefoglalásának estéjén, az akció kulcsfigurájának bulija után
Az oknyomozó újságíró szerint azért nem közölték a halálhírt, mert ez bezavart volna a kormánynak a lefoglalt pénzszállítóra épített kampányába.
Erre gondolnak a nők szex közben, de csak kevesen merik elmondani
A nők és férfiak különbözőképpen élik meg a szexuális együttlétet. Míg a férfiak a vizuális ingerekre koncentrálnak, addig a nők egészen másra gondolnak szex közben.
Most jött: lezárták az ukrán határt
A rendőrség bejelentése szerint se ki, se be nem engednek senkit az ukrán–magyar határátkelőhelyen. Teljesen leállt a határforgalom a záhonyi közúti határátkelőnél pénteken kora délután. Szünetel a határfo
Holtan bukkanhattak rá egy NAV-tábornokra az ukrán pénzszállító lefoglalásának estéjén
Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró szerint az ukrán pénzszállító elfogásának az esetéjén holtan találtak egy NAV-tábornokra, aki kulcsszerepet játszott az ügyben.
Olyan extrém áremelkedés jöhet, ami kiütéssel ér fel
Az EU térfelén pattog a labda, most fontos döntést kell hoznia.
Riadót fújtak Németországban, sok millió menekült áll indulásra készen Európa felé
Az iráni rezsim támogatóinak beszivárgásától is tartanak, nyakunkon az újabb migránsáradat.
Rónai Egon elvesztette a házát, annyira csődbe ment anyagilag: a gyerekei ebédjére is alig volt pénze
Rónai Egon anyagi csődjéről vallott. Még fegyverrel is fenyegették, amikor kiutat keresett a válságból.
A fogorvos figyelmeztet: ezek a szájban megjelenő tünetek a vastagbélrák kockázatára utalhatnak
Sok mindent elárulhat a szájüreg állapota a bélrendszer egészségéről.
blogmorzsák
Négy nővér a király ágyában
A Napkirály dédunokájának egyetlen famíliából nem kettő, hanem négy nővér lett a szeretője.
A Volkswagen elsöpört mindenkit az útjából
Toronymagasan vezeti a magyar piacot.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- A nagy magyar zebrafelmérés
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- A miskolci vonalon késnek a vonatok
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás


