Ezt olvasta már?


Koronavírus - Elmaradnak az augusztus 20-ai nyilvános ünnepségek

A járványügyi védekezés miatt elmaradnak az augusztus 20-ai ünnepségek, beleértve a tűzijátékot és a légiparádét is, az egyetlen kivétel a tisztavatás lesz - jelentette be a csütörtöki kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely indoklásként azt mondta, a fertőzés veszélyét leginkább az ilyen tömegrendezvények hordozzák magukban.

A miniszter hozzátette, ha lehet, akkor később megtartják ezeket az ünnepségeket, de idén nagy valószínűséggel teljes egészében elmaradnak.

Arra is kitért, hogy a nagyobb, de akár a kisebb országok különböző térségeiben is rendkívül eltérő lehet a fertőzöttség mértéke. Emiatt a kormány indokoltnak látta, hogy az adott országokon belül egyes régiókra, tartományokra is meg lehessen állapítani eltérő besorolást.

Magyarországon az aktív fertőzöttek száma folyamatosan csökken, a térségben is a legbiztonságosabb, legvédettebb országok egyike vagyunk - hangsúlyozta. Azokban a környező országokban, ahol korábban nőtt a fertőzések száma - Szerbia és Ukrajna kivételével - az elmúlt napokban kedvező folyamatok láthatók, ezért további szigorításokra jelenleg nincs szükség - mondta.

A szabályok betartása azonban szükséges, továbbra is érvényben van a maszkviselésre vonatkozó kötelezettség az üzletekben és tömegközlekedési eszközökön, ahogy maszkot kell viselniük a vendéglátóipari egységek dolgozóinak is - hívta fel a figyelmet.

Ötszáz fő feletti zenés táncos rendezvényeket továbbra sem lehet tartani - emelte ki. A zenészek érthető okokból enyhítéseket szeretnének, de augusztus 15-éig a kormány ezen nem tervez változtatni - közölte. Július végén születhet döntés arról, hogy legyen-e változás, vagy sem, de ma több érv szól amellett, hogy augusztus 15. után se lehessen ilyen rendezvényeket tartani - mondta. Hozzátette: a kabinet készen áll arra, hogy - az európai minták alapján - támogatást nyújtson a magyar zeneipar szereplőinek, de nehéz jó, átlátható és méltányos támogatási rendszert kidolgozni - tette hozzá.

Kérdésre válaszolva Gulyás Gergely kifejtette: az országos tisztifőorvos és az operatív törzs is úgy foglalt állást, nem érdemes kockáztatni, ne változtassanak azokon a járványügyi szabályokon, amelyeknek köszönhetően folyamatosan csökken a fertőzöttek száma. A miniszter sajnálatát fejezte ki az augusztus 20-ai ünnepségek elmaradása miatt, ugyanakkor jelezte, a már beszerzett eszközök jövőre is felhasználhatók.

Kiemelte, az alkoholfogyasztás szempontjából nagy különbség van a labdarúgó mérkőzések, valamint a zenés-táncos rendezvények között, utóbbiak esetében ugyanis nem garantálható úgy a megfelelő távolságtartás, mint a stadionokban.

A miniszter ugyancsak kérdésre elmondta, a karantén elhagyásához szükséges tesztek hivatalos úton, a háziorvoson keresztül vagy magánúton is beszerezhetők.

Az országok kategorizálására vonatkozó kérdésre válaszolva közölte: először a tisztifőorvos tesz javaslatot a besorolásra az operatív törzsnek, amely aztán a kormánynak tesz ajánlást. Az országok három kategóriába sorolásával azt próbálták lehetővé tenni, hogy a beutazás ne legyen kizárt, de a biztonság érdekében szigorítottak a feltételeken - mutatott rá.

A miniszter szerint bár a legkisebb kockázat a határok teljes lezárása lenne, ez nem volna méltányos megoldás, főleg mivel nagyon sok magyar él külföldön. Elmondta: aki igazolni tudja, hogy túlvan a megbetegedésen, mentesül az utazási korlátozások alól.

A lélegeztetőgépekkel kapcsolatban elmondta, gyakran nagyon nehéz körülmények között szerezték be azokat, legrosszabb esetben pedig nyolc-tízezer gép lehet szükséges Magyarországon.

Újabb kérdésre kifejtette: a gyöngyöspatai iskolaügyben valójában mindenki vesztes, azok is, akik az "állítólagos szegregáció" miatt néhány millió forinthoz jutnak. Őket ugyanis oktatással kellett volna pótolni, ha az oktatás során veszteséget szenvedtek - mondta.

Elfogadhatatlan, hogy évtizedek után néhány millió forintot fizetnek családoknak, amelyek ezért semmilyen formában nem dolgoztak meg - fogalmazott.

A miniszter elmondta, a kormánytöbbség korábban lehetővé tette, az országgyűlési képviselők is szankcionálhatók legyenek gyűlöletbeszéd alkalmazása esetén, ezért a jelenlegi házszabály lehetőséget ad arra, hogy a Ház szigorúan járjon el a Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő által antiszemita megnyilvánulással vádolt jobbikos Nunkovics Tiborral szemben.

Gulyás Gergely, az MSZP álmentőst bemutató videójával kapcsolatban úgy fogalmazott, jó lenne, ha a baloldal négy-öt évente nem azzal akarna feltűnni, hogy hamis videóban rágalmazza a kormányt.







0
0
0

hírek innen, onnan

Korlátozott autókkal harcolnának a gyorshajtás ellen New Yorkban

A tengerentúlon megunták a végeláthatatlan macska-egér harcot a notórius száguldozókkal, kényszerítik őket a sebességhatár betartására.

Baltával rendezte volna a közlekedési vitát a budai autós

A rendőrök elfogták azt az autóst, aki néhány napja Budapesten megütött, majd baltával fenyegetett egy motoros futárt.

Történelmi rekord: soha nem ugrott ekkorát a magyarok optimizmusa

De a vállalkozások még nem hisznek a fordulatban.

Nem árt tudniuk a dízeleseknek: ez történik a gázolaj árával

Itthon a benzin és a dízel nagykereskedelmi ára is jelentősen csökken a napokban, de lépjünk egyet hátra a benzinkutak totemoszlopaitól!

Autóval ütközött egy vonat Nyíregyházán a vasúti átjáróban – bejelentést tett a MÁV

Baleset történt Nyíregyházán, ahol egy személyvonat és egy autó ütközött össze egy vasúti átjáróban.

Lengyel lap: a magyar titkosszolgálat már nem a bújtatásban, hanem a keresésben segít, bemérhették Marcin Romanowski volt lengyel miniszterhelyettest

A súlyos gazdasági bűncselekményekkel vádolt volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek korábban az Orbán-kormány adott menedékjogot.

Ő váltja Köböl Anitát az ATV-n: ismert tévés került a helyére

Megvan, ki váltja Köböl Anitát, miután távozik az ATV műsoraiból a kormányszóvivői posztja miatt.

Jön az év sztorija: Elon Musk tőzsdére viszi a SpaceX-et

Elon Musk személye, az AI és az űripar egybegyúrva: minden adott, hogy a SpaceX tőzsdére menetele az év eseménye legyen a részvénypiacon.

Meghalt az Emily Párizsban sztárja – őt is neurodegeneratív betegség vitte el

Még hetvenéves sem volt Pierre Deny, akit sokan az Emily Párizsban sorozatból ismerhettek: a színész súlyos betegség következtében, 69...

Scherer Péter emlékére így változtatott a júniusi műsorán az RTL

Június 14-én, vasárnap este 20 órakor az RTL főcsatornáján is bemutatkozik az Apatigris harmadik évada, amelyet korábban, 2023 elején...

0

Sport

A Liverpool távozó sztárja a riválishoz igazol

Nagyon hamar talált magának csapatot Andy Robertson.

A Barcelona a Premier League 12. helyezettjétől igazol drágán angol szélsőt

Egyik napról a másikra felgyorsultak az események, a Barcelona nagyon akarja az angol szélsőt.

Három cég is nagyon akarja a Videotont, júliusra új tulajdonosa lehet a klubnak

Cser-Palkovics András közölte, az önkormányzat nem tudja és nem is akarja közpénzből támogatni a csapatot.

Keane alól kihúzták a szőnyeget? Akkorát mentett a Celtic, hogy a Fradit elhagyó edzőre már nincs is akkora szükség

Alaposan felborította az eddigi forgatókönyveket, hogy a szezon során rendre csak szenvedő Celtic végül duplázni tudott.

7 kulcsjátékos, aki hős lehet a budapesti Bajnokok Ligája-döntőben

Szombaton az egész sportvilág Budapestre figyel, hiszen a Puskás Arénában rendezik meg a 2026-os Bajnokok Ligája döntőjét. Összeszedtük, hogy kik lehetnek Budapest hősei a két csapatból.

Állítják: Török kézben lévő klubhoz távozhat Sallai - így áll az ügy

Török sajtóhírek szerint a Premier League-be feljutó Hull City szeretné megszerezni a Galatasaray magyar játékosát, Sallai Rolandot.

Jöhet az Arsenal BL-győzelme? Az El után a Konferencialigát is behúzták az angolok.

Londonnak az első nemzetközi kupasiker már összejött a héten…

Már Modric visszatéréséről cikkeznek Madridban, lehet még egy utolsó dobása Grealishnek - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szerdai hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

EL-selejtezők: A Fradi azonnali elbukásáért szurkolnak nagyon a Qarabagnál

Így áll a helyzet a kiemelések terén az Európa Liga selejtezőiben.

Elképesztő ruhakölteményben vonult pályára a korábbi világelső a Roland Garroson

Nem szeret annyira sokat beszélni, inkább így fejezi ki magát.

Könnyű gyakorlatnak indult Djokovics második körös meccse, gyötrelmes küzdelem lett belőle

A szerb klasszis két óra után érezte meg igazán a párizsi forróságot.

Egyetlen dolgon múlik, hogy Borbély átül-e a Fradi kispadjára - a háttér

A Csakfoci exkluzív értesülései szerint Borbély Balázs érkezésére nagy esély van a Ferencvárosnál, de egy nagyon fontos dolgot még tisztáznia kell az ETO edzőjének. Háttér.

0
0

Bulvár

Hatalmas a felzúdulás: Elképesztő, kik lehetnek a TV2 új híradósai.

Hatalmas a felzúdulás a hazai médiapiacon: kiszivárgott, hogy a TV2 teljesen felszámolja a Tények brandet, a hamarosan induló új, megújult hírműsor vezetésére pedig egy meglepő párost kértek fel.

Egymilliárd forint áfát próbált elcsalni az egykori élsportoló által irányított bűnszervezet

A törvényes könyveléssel párhuzamosan vezették az elcsalt adó nyilvántartását is.

Előkerült a fotó, így nézett ki Forsthoffer Ágnes, amikor bálkirálynő lett a füredi Anna-bálon

Amellett, hogy előkerült a fénykép, kemény vádakkal is szembe kell néznie.

Kapcsolatot találtak a tojásfogyasztás, és az időskori szellemi hanyatlás között

Most kiderül, hogy mennyire bátran ehetünk tojást idősként, és hogyan hozható ez kapcsolatba az Alzheimer-kórral.

Ránk is ez várhat? Megkongatták a vészharangot Horvátországban, sokan az eurót okolják

Megugrottak az árak Horvátországban, sokan már lemondják a várva várt nyaralást.

Itt az első európai ország, ahol vízhiány fogja vissza az adatközpont-beruházásokat

A mesterséges intelligencia forradalma, az ambiciózus digitálizáció és a kritikus infrastruktúra sorsa a fenntartható vízgazdálkodáson is múlik.

Elveszett űreszközből érkeztek furcsa jelenségről szóló jelek a Marsról

A keringőegységgel megszakadt a kommunikációs kapcsolat, de egy régebbi nagy marsi vihar hatásairól még tudott közvetíteni.

„Gyakorlatilag vak” - Súlyos betegségéről vallott a magyarok kedvenc színésznője

A csillogás mögött a vörös szőnyegen egy évtizeden át sötét titkot őrzött: a 43 éves, Oscar-díjas hollywoodi sztár most először vallott kendőzetlen őszinteséggel a látását fenyegető, súlyos betegségéről

Ez az állat a legjobb szúnyogriasztó – Ezret is képes megenni egyetlen éjszaka alatt

A szúnyogmentes éjszakákért sokan könyörögnének, és ez az állatka meg tudja adni.

Sokan nyitva hagyják, pedig az életük is múlhat rajta: ezt az ajtót mindig csukd be alvás előtt éjszakára

A legtöbben teljesen ártatlan szokásnak tartják, hogy bizonyos ajtókat nyitva hagynak éjszakára, pedig a szakértők szerint ez komoly veszélyt is jelenthet. Egyetlen apró esti rutin azonban akár életet is menthet, még

Magántőkealapok átláthatósága: megjelent a kormányrendelet, június 15. az első határidő

A kormány felkérte a Pénzügyminisztériumot, hogy vizsgálja ki, hogyan teremthető meg a magántőkealapok átláthatósága és a tényleges tulajdonosok azonosítása – tájékoztatott Köböl Anita kormányszóvivő.

blogmorzsák

Alma a presszóból, legenda a színpadon

Nincsenek harsány botrányok, nincsenek öncélú gesztusok, csak következetes munka, hűség, alázat és egy különös, finom fény, ami minden szerepén átsüt.

"Minden tiszás ostoba proli"

Mit vár Magyar Pétertől a szavazótábora?

Ez is segít, ha lehúz a depresszió

Amikor a kanapéról felállni is nehéz.

0